Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Německo, ročník 2006

Přidat reakci

Zápas s anglickým Liverpool FC i pozápasové focení bude pro hráče E.ON fotbalové školy nezapomenutelným zážitkem.

Rovných 120 týmů a určitě nejlépe obsazený turnaj čekal v Německu na hráče E.ON fotbalové školy pro ročník 2006. V této kategorii tvořil Czech-Slovakia Team výběr výhradně jihočeských hráčů i dvou jihočeských zkušených trenérů, jedinou vyjímkou byl Denis Boguaj z pražské Slávie. Hráči však  předváděli výborné výkony a byli určitě největším naším překvapením. Už v sobotní základní skupině po vítězství nad PSV Eindhoven přišla E.ON FŠ o postup ze skupiny pouze na skóre. Byla to obrovská smůla, neboť k postupu do finálové skupiny chyběly hráčům dva vstřelené góly a probojovat se do společnosti 32 nejlepších týmů s účastí např. londýnské Chelsea FC, Lokomotivu Moskva, Juventusu Turín, Deportiva la Coruni či německých Bayernu Mnichov, Bayernu Leverkusen, Borussie Dortmund byl sen každé české výpravy. Ovšem i díky 3 výhrám postoupil nakonec Czech-Slovakia Team do stříbrné skupiny, kde si mimo jiné zahrál s Liverpool FC nebo holanskou Barcelonou Soccer Schools. Zážitkem pak bylo i společné focení s anglickým týmem, neboť i pár anglických slovíček stačilo k vytvoření velice přátelské atmosféry.

Výsledkový servis:

Základní skupina: Czech-Slovakia Team – SV Olympiadorf München 3:1 Boguaj, Kohout, Votřel, – Mainz 05 1:5 Boguaj, – SC Neheim 0:2, – PSV Eindhoven 3:1 Boguaj, Uhlík, Němec, – SSV Vingst 4:0 Uhlík 2, Boguaj 2.

Stříbrná skupina: Czech-Slovakia Team – FC Ružinov Bratislava 1:4 Podroužek, – VfB Solingen 1:0 Rychlý, – TSV Schott Mainz 2:1 Votřel 2, – VfL Kirchheim 0:0, – Liverpool FC 1:4 Votřel, – Barcelona Soccer Schools 1:2 Uhlík, – FC Ružinov Bratislava 0:2.

Hodnocení trenérů:

Miroslav Votřel: „Účast na turnaji byla pro hráče i trenéry mimořádným zážitkem a nebylo to pouze o nejatraktivnějších týmech jako je Liverpool nebo Eindhoven. Ve skupině jsme narazili také na špičkový německý tým Mainz 05, který následně celý turnaj vyhrál. Kluci z našeho výběru svými výkony určitě potvrdili své kvality, snažili se o pohledný kombinační fotbal a prokázali solidní technickou vyspělost. Více než kdykoliv předtím si však mohli na této akci uvědomit, jak zásadním atributem hry je rychlost. Rychlost provedení jednotlivých herních činností, rychlost pohybu s míčem i bez míče, zkrátka rychlost ve všech podobách by pro ně měla být velkým zdrojem motivace při jejich dalším fotbalovém snažení.“

Jaroslav Uhlík: „Na turnaji, kde hrály největší evropské fotbalové kluby byli kluci skoro ve všech zápasech vždy více než vyrovnaným soupeřem, přestože jako výběr nebyli tak sehraní. Ale na to se samozřejmě nechci vymlouvat, protože celý život je jeden velký boj a my musíme kluky do budoucna co nejlépe připravit a to nejen po fotbalové stránce, ale pokud možno z nich udělat slušné lidi. Všichni kluci odehráli turnaj skvěle a já musím ještě poděkovat společnosti E.ON za krásný zážitek a všem přítomným rodičům za fandění a pomoc při organizaci. Díky.“

 Popis fotky: Zleva nahoře: Miroslav Votřel – trenér, Jan Šebest, David Rychlý, Lukáš Nedvěd, Daniel Kohout, Jakub Školka, Jaroslav Uhlík – trenér, Jan Šebest – vedoucí výpravy. Zleva dole: Jaroslav Uhlík, Dominik Němec, Miroslav Podroužek, David Votřel a Denis Boguaj.

Ročník 2006

Přidej reakci