Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Německo, ročník 2004

Přidat reakci

Fotbalová loupež Letní fotbalové školy na mezinárodním turnaji v německém Frankfurtu.  

Rovných 60 týmů z celé Evropy, z toho čtyři čeští zástupci se sjeli na skvěle zorganizovaný turnaj do německého Frankfurtu  a  jihočeská Letní fotbalová škola nemohla na takovéto akci samozřejmě chybět. Navíc se výběr trenérů Ondřeje Jury ( SK Slavia Praha) a Martina Lillinga ( Bohemians Praha 1905 ) pod hlavičkou Czech-Slovakia Team prezentoval skvělou hrou a výbornými výsledky. Ze základní skupiny postupovali Češi z prvního místa, když za sebou nechali jak anglický Luton Town, tak především favorizovaný Hannover 96. Ve vyrovnané semifinálové skupině prohráli sice na úvod se srbskou FK Vojvodinou Novi Sad, ale pak dokázali sehrát zcela vyrovnané utkání s pozdějším vítězem turnaje FSV Mainz 05, porazili lotyšský tým Skonto Riga i Karlsruher SC. V posledním zápase se skotským týmem FC Aberdeen bez šance na postup byli hráči Letní fotbalové školy již dvě minuty od postupu mezi nejlepších osm týmů turnaje. Pak však zaúřadovali domácí rozhodčí ve snaze poslat do čtvrtfinále dva německé týmy  a bylo po jakýchkoliv nadějích. K tomuto okamžiku se vyjádřil vedoucí týmu Václav Hrabík: „Dodnes si vyčítám, že jsem klukům na hřišti nedokázal nijak pomoci. Bylo to zcela neuvěřitelné, dvě minuty před koncem jsme vedli 1:0, kluci hráli skvěle, mohli dát i další branky, soupeř  už míče jen odkopával. Po jednom z takových odkopů si skotský útočník, který míč nedostihl, sedl na trávník. My jsme míč v klidu rozehráli a po ztrátě na útočné polovině soupeře následoval další odkop, ovšem do míst, kde se již pomalu vracel zapomenutý útočník, který míč zpracoval. Protože se však hrálo na ofsajdy, šel si pro míč náš gólman a protože se jednalo o ofsajd několikametrový, rozhodčí ani nepískal. Toho v tu chvíli využil skotský hráč a poslal míč do prázdné branky. Najednou rozhodčí zapískal gól a než jsme se vzpamatovali, odpískal konec zápasu a zmizel. Skotští trenéři se sice omlouvali, poté i vedení turnaje, ale výsledek 1:1 již nikdo nezměnil.“ Místo soubojů o medaile například s reprezentací  Íránu či VfB Stuttgart  si ještě kluci zahráli o 13. místo  s holandským BV de Graafschap,  ale výkon byl již poznamenán neobyčejnou frustrací.

Výsledkový servis:

Základní skupina: Czech-Slovakia Team – Makkabi Frankfurt 1:0 Tischler, – Hannover 96 0:1, – Luton Town FC 2:1 Kričfaluši, Gajdoš, – FC Hennef 1:0 Gajdoš.

Zlatá skupina: Czech-Slovakia Team – FK Vojvodina Novi Sad 0:2, – FSV Mainz 05 0:0, – Skonto Riga 1:0 Gajdoš, – Karlsruher SC 2:0 Kričfaluši, Špaček, – FC Aberdeen 1:1 Kričfaluši.

Zápas o 13. místo: Czech-Slovakia Team – BV de Graafschap 0:1.

Hodnocení trenérů:

Martin Lilling: „Tento výběr LFŠ ročníku 2004 turnaj sice zvládl lépe herně, než výsledkově, ale to je to, oč v mládežnickém fotbalu běží. Bez problémů jsme se mohli postavit jakémukoliv soupeři a až na některé kratší pasáže kluci v zápasech herně dominovali a předvedli, že fotbal je pro ně především pořád zábavou a tak by to mělo v těchto kategoriích být. Pokud na sobě budou dále pracovat a v klubech budou správně vedeni, nemám o jejich fotbalovou budoucnost obavy.“

 Popis fotky: Zleva nahoře: Ondřej Jura – trenér, Martin Sládek (SK Slavia Praha), Patrik Měkota (SK Slavia Praha), Ondřej Kričfaluši (FK Baník Sokolov), Václav Hrabík – vedoucí týmu, Ondřej Lilling (Bohemians Praha 1905), David Novák (SK Slavia Praha), Adam Ševínský (SK Slavia Praha), Samuel Bednar (AS Trenčín), Martin Lilling – trenér. Zleva dole: Adam Špaček (SK Dynamo ČB), Artur Gajdoš (AS Trenčín), Lukáš Gothard (SK Slavia Praha), Benjamin Tischler (SK Slavia Praha), Ladislav Šmahel (FC Pardubice), Sinischa Kubovič (Eintracht Frankfurt).

 

Ročník 2004

Přidej reakci