Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech Team Něměcko – 27. – 28. 5.2023 – ROČNÍK 2012

Přidat reakci

Nominace: Ročník 2012 – U11:

Horní řada zleva: Tomáš Vavruška (SKP ČB), trenér Nicolas Kaliský, Šimon Hrabčák (SKP ČB), Martin Kročák (SKP ČB), Martin Brož (SKP ČB), David Hošek (SK Sparta Kolín), Filip Pražák (SKP ČB), Kryštof Hlaváč (SK Slavia Praha), trenér Víťa Hrabčák, Nicolas Vrabec (FK Mladá Boleslav). Dolní řada zleva: Václav Kynšt (FK Spartak Choceň), Denis Kroupa (SK Slavia Praha), David Chlumský (SK Sparta Kolín), David Kašpar (FK Orlicko), Jakub Šimkovský (SKP ČB).

Hodnocení turnaje:

Kategorie U11 odehrála zahraniční turnaj v německém Düsseldorfu.

Hodnocení trenéra týmu Nicolase Kaliského: V pátek jsme odehráli přátelské utkání v Mönchengladbachu, připomínalo to spíše seznamovací zápas, zkoušeli jsme si rotace postů, různé variability, kluky jsme víceméně nechali hrát, s důrazem na odvahu a ukázat nejlepší výkon. Vedlo to ke krásným gólům, v některých fázích dobrého přechodu směrem nahoru, ale do defenzivy jsme hodně propadali, soupeř nás překopem za obranu dokázal přehrát a výsledek ke konci otočil. V sobotu jsme už nastoupili od rána do turnaje, kde jsme apelovali i na další úkoly jako součinnost při rotaci, zajištění, postupný přechod, což jsme po celý turnaj až do neděle postupně zvedali, někteří kluci na to nejsou navyklí, takže bylo potřeba jim nechat čas a zachovat pořád odvážný individuální i kombinační výkon. S Wulsdorfem první zápas se nám hned v tomhle směru povedl, do ničeho jsme soupeře nepustili, vyhráli 3:0. Do druhého zápasu s kvalitnějším soupeřem z Düsseldorfu jsme vstoupili skvěle, v prvních deseti minutách jsme měli několik krásných akcí směrem nahoru, dokázali jsme vstřelit dva góly, ale poté se kluci zalekli a nechali hrát soupeře, nakonec jsme deset sekund do konce dostali z velké dálky na 3:2, takže zápas dvou rozdílných pasáží s nešťastným koncem. V třetím zápase jsme hráli o postup ze skupiny, se slabším belgickým soupeřem Meldert jsme jednoznačně zvítězili 3:0 a přesunuli se do kvalifikační skupiny o zlatou skupinu. Tam jsme odehráli hned první zápas s Werderem Brémy, které se prezentovaly stejně jako my rychlou hrou po zemi, zápas nahoru – dolů, pár individuálních chyb, hodně šancí na obou stranách, ale vyhrál tým, který to chtěl víc a to jsme byli my. Zvítězili jsme 1:0 a dodali si trošku klid před posledním zápasem, který jsme taky museli urvat na svou stranu a to s Belgickým týmem Wijgmaal, který měl do defenzivy velká okna. My se tam sice dostávali z výstavby skvěle, ale bohužel jsme až na jeden gól nebyli produktivní v koncovce, soupeř nic neměl, takže jsme postoupili do zlaté skupiny na nedělní turnaj. V neděli nás tedy měli čekat fotbalovější soupeři. Hned ten první byl z hlediska fotbalu ten nejtěžší, soupeř z Bochumi vyspělý, hned na nás vletěl, vytvořil si šance, vstřelil gól, naopak naši hráči, od kterých se čekalo více, na začátku zápasu zaostávali. Ve druhé polovině zápasu naběhli naši kluci hladoví, nastřelili jsme tam nějaké tyče, pár šancí jsme měli, přebrali otěže zápasu, ale prohráli jsme 0:1 a od té chvíle se turnaj vyvíjel už s lehkou únavou, kdy my pořád chtěli hrát náročný fotbal, což se dařilo, vytvářeli jsme si každý zápas skvělé šance a nakonec nás zlomil poslední zápas ve skupině, kdy jsme fyzicky náročné utkání s angličany nezvládli a tím nepostoupili. Tři dny pro kluky určitě dlouhé vzhledem k velkému vedru a tři dny na umělce, i tak se s tím jako tým všichni poprali dobře. Snažili se chápat pokyny, od druhého dne se i doptávali, po každém zápase jsme to společně rozebírali. Určitě byl turnaj pro všechny kluky přínosem, chtělo to jen třešničku na dortu v podobě nějakého velkoklubu, které se všechny dostali do TOP 16, což se nám bohužel o jediný bod, o jediný gól nepodařilo.

Pro všechny kluky to byla skvělá výzva, neznali se mezi sebou, vždy jen šest kluků spolu, ale každý z nich si na turnaji vyzkoušel jejich diskonfort, tlačení se pořád nahoru, neustálý pohyb bez míče a myslím si, že pro všechny hráče na turnaji to byl velký přínos, za soupeři kluci nijak nezaostávali, prožili tam mnoho zážitků, hodně emocí v zápasech, lásku k fotbalu. Určitě kluci budou rádi, když pojedou i příští rok, protože se zahraniční konkurencí můžou jenom růst. Hodnocení určitě kladné, chybělo opravdu málo, aby na úspěch prvního hracího dne navázali i druhý den.

Společné foto s anglickým Everton F.C.

Hodnocení vedoucího týmu Martina Kročáka: V pátek jsme po příjezdu odehráli přátelský zápas s domácím týmem Neuwerk 06, kdy si kluci zvykali na herní rozestavení a na nové spoluhráče. Po velmi pěkném zápase a bojovném výkonu domácích jsme prohráli 3:4. Druhý den jsme se přesunuli do dějiště na stadion Mülheimer FC, kde jsme odehráli kvalifikační skupinu s týmy TSV Wulsdorf, který jsme porazili 3:0, druhý zápas jsme smolně prohráli 2:3 s mužstvem Fortuna Düsseldorf, kdy jsme po 10 minutách vedli 2:0 a nakonec o gól prohráli. Poslední zápas s belgickým TK Meldert jsme opět zaslouženě vyhráli 3:0 a ze základní skupiny jsme postoupili z druhého místa se ziskem 6 bodů. V navazující kvalifikační skupině nás čekali zápasy s týmem SV Werder Brémy a dalším belgickým mužstvem KOSC Wijgmaal. Oba vyrovnané zápasy jsme vyhráli shodně 1:0 a postoupili jsme do zlaté skupiny mezi 32 nejlepších týmů. V žádném z těchto zápasů jsme herně nepropadli a žádný z týmů nás nepřehrával. Po odehraném hracím dnu jsme společně s hráči navštívili stadion Bayer 04 Leverkusen, kde se kluci mohli podívat na hřiště, na kterém hrají čeští reprezentanti Adam Hložek a Patrik Schick.

V neděli jsme zahájili zlatou skupinu s týmem VFL Bochum a bohužel jsme prohráli 0:1. Tento tým nás překvapil herním rozestavením 2-1-3, na které jsme nebyli schopni první polovinu reagovat. Od druhé poloviny zápasu se hra vyrovnala, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól. Ve druhém zápase nás čekal další těžký soupeř Hannover 96, kdy jsme po velmi bojovném výkonu zaslouženě vyhráli 1:0. V posledním zápase skupiny nás čekal anglický soupeř z jihu Londýna Cademy FC a remíza by nás posunula mezi TOP 16. Soupeř hrál typicky anglickým stylem – důrazně v obraně a nakopávané míče. A bohužel po jedné z našich chyb vstřelil vítězný gól na 1:0. Ve skupině jsme skončili na třetím místě se ziskem 3 bodů a o umístění 17 – 24 nás čekali další 3 zápasy. První zápas jsme zvládli vítězně 1:0 proti FC Hansa Rostock. Druhý jsme prohráli po jasné herní převaze 1:2 s FC TSG Königstein, když jsme neproměnili řadu šancí. Poslední zápas v turnaji jsme odehráli s Hombrucher SV a prohráli jsme 1:3.

 

Společné foto s italským týmem Juventus turín FC. Celkově jsme obsadili 21. místo z celkově 126 zúčastněných týmů. V turnaji hráči odehráli velmi kvalitní zápasy, kde ukázali, že jsou schopni hrát na velmi vysoké úrovni. Kluci hráli týmově a odvezli si krásné fotbalové zážitky. Poděkování patří i trenérům Víťovi Hrabčákovi a Nicolasi Kaliskému a samozřejmě všem rodičům, kteří hráče doprovázeli. Budeme doufat, že se v podobné sestavě sejdeme i za rok.

Naše výsledky: 21. místo ze 126. týmů

Pátek:

Přátelské utkání: Czech Team – Sportfreunde Neuwerk 06 3:4 Vrabec, Kašpar, Hlaváč.

Sobota:

Zápasy ve skupině: 1. Fortuna Düsseldorf 2 : 3 Hrabčák, Chlumský; 2. Tschechien U11 (CZ); 3. TSV Wulsdorf 3 : 0 Kynšt, Vrabec, Hrabčák; 4. TK Meldert (B) 3 : 0 Kynšt, Šimkovský, Kašpar. Zápasy o postup do výkonnostních skupin: 1. Fortuna Düsseldorf; 2. Tschechien U11 (CZ);  3. KOSC Wijgmaal (B) 1 : 0 Hrabčák; 4. SV Werder Bremen 1 : 0 Vrabec. A POSTUP DO ZLATÉ SKUPINY !!!

Neděle:

Osmifinálová skupina: 1. VfL Bochum  0 : 1; 2. Cademy FC (GB) 0 : 1; 3. Tschechien U10 (CZ); 4. Hannover 96 1 : 0 Kynšt.

Skupina o 17. – 24. místo: 1. Hombrucher SV 1 : 3 Vrabec; 2. FC TSG Königstein  1 : 2 Hrabčák; 3. Tschechien U10 (CZ); 4. FC Hansa Rostock 1 : 0 Vavruška.

 

Konečné pořadí nejlepších 8. týmů: 1. RFS Riga (LV); 2. FC Utrecht (NL); 3. Juventus Turin (I);  4. PEC Zwolle (NL); 5. Bayer 04 Leverkusen; 6. Fortuna Düsseldorf; 7. VFL Bochum; 8. SK Rapid Wien (AT).

Czech Team 2023 23 března 2024

Přidej reakci