Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Německo, ročník 2007

Přidat reakci

Zápas s anglickým Manchesterem City FC či focení s hráči FC Bayern Mnichov bude pro hráče E.ON fotbalové školy nezapomenutelným zážitkem.

Rovných 100 týmů z 18 evropských států  a skvěle zorganizovaný turnaj čekal v Německu na hráče E.ON fotbalové školy pro ročník 2007.  Rovněž v této kategorii hrál výběr hráčů E.ON Fotbalové školy pod hlavičkou Czech-Slovakia Team, větší polovinu hráčů z jižních Čech doplnili kluci z Brna a tři hráči ze Slovenska. Trenérské rovněž česko slovenské duo Martina Ryšavá (FC Sparta Brno) a Roman Rydzi (AS Trenčín) poskládalo velice silný tým, hráči předváděli výborné výkony a v sobotních základních skupinách byli určitě jedním z největších  překvapení turnaje. Dokázali totiž ve své skupině vyhrát všechny své zápasy, přestože měli za soupeře například výborný JFS Köln, lucemburský FC Jeunesse či jednoho z Top favoritů turnaje Borussii Dortmund. Díky prvnímu místu ve skupině se Czech – Slovakia Team vyhnul nepříjemné baráži, rovnou postoupil do Zlaté skupiny a mohl si v neděli užívat společnosti například německých týmů Bayern Mnichov a Bayern Leverkusen, francouzského Olympique Marseille, anglického Manchester City, rakouské  Austria Wien, belgického Mechelenu, ale i ruského Lokomotiv Moskva, lotyšské Skonto Riga, řeckého PAOK Soluň nebo švédského Hammarby, finského HJK Helsinky a české dvojice Sparta Praha, Slavia Praha. I v neděli hráli kluci výborně, přesto všechny tři úvodní zápasy prohráli 0:1. S Manchesterem City se výborně bránili a prohráli nešťastným vlastním gólem, ve vyrovnaném zápase s Helsinkami jsme na rozdíl od soupeře vypracované šance nevyužili a s Lipskem  jsme byli celý zápas jednoznačně lepší. Pak jsme sice jednou vyhráli, ale na závěr nás zaslouženě porazil 1.FC Köln. V posledním zápase o 17. místo s rumunskou Tampou Brašov jsme zvítězili 3:1. Díky účasti ve zlaté skupině měl ročník 2007 i nejvíce zážitků, fotil se například s Bayernem Mnichov, Borussií Dortmund či s Manchesterem City, jehož hráče  potkal i v sobotu na procházce v parku a kluci  si ihned zahráli asi 40 minutový zápas na branky z triček.

Výsledkový servis:

Základní skupina: Czech-Slovakia Team – JFS Köln 3:2 Müller 2 , Kubík, – Borussia Dotmund 1:0 Müller, – FC Jeunesse 3:0 Pokorný, Poturnay, Wölfl, – SF Dönberg 1:0 Blaško, – Westfalia Rhynern 4:0 Pokorný, Poturnay, Wölfl, Kubík.

Zlatá skupina: Czech-Slovakia Team – Manchester City FC 0:1, – HJK Helsinky 0:1, – RB Leipzig 0:1, – Erler SV 3:0 Poturnay, Blaško, Kubík, – 1.FC Köln 1:3 Kortan.

O 17. místo: Czech-Slovakia Team – ACS Tampa Brašov 3:1 Blaško, Pokorný, Poturnay.

Hodnocení trenéra:

Roman Rydzi: „Náš herný prejav hodnotím pozitívně. Každý hráč si zahral skoro na každom postě a ani na jednom hráči vyloženě nesklamali. Požadované herné činnosti v obrannej, stredovej aj útočnej fáze hráči dodržiavali. V niektorých fázach si stredoví hráči nedržali svoj priestor a chceli byť vždy v ťažisku hry. To však vyplývalo z prílišnej snahy. Slabšie sme mali dostupovanie hráčov. Bojovnost a pohyb po ihrisku boli na dobrej úrovni. Výborný výkon na celom turnaji podal brankár Ján Volek a hráč Matyáš Kubík. Organizátorom turnaja by som vytkol, že úroveň rozhodcov bola slabšia. Celkovo však turnaj hodnotím pozitívne. Chlapci boli nadšení, že mohli hrať proti takým družstvám ako Manchester City či Borussia Dortmund.“

Popis fotky: Zleva nahoře: Roman Rydzi – trenér, Adam Müller (MŠK Košice), Jindřich Matoušek (SKP ČB), Matyáš Poturnay (TJ Lomnice), Vladimír Kršík  (SK Lišov), Filip Koritina (AS Trenčín), Matyáš Kubík (FC Sparta Brno), Martina Ryšavá – trenér. Dole zleva: Karol Blaško (AS Trenčín), Adam Pokorný ( FC Sparta Brno), Jan Volek ( FC MAS Táborsko ), Matěj Kortan (ZVVZ Milevsko), Šimon Völfl (SK Dynamo ČB).

Manažer LFŠ Václav Hrabík dodává: I nejmladší výběr, ročník 2007, zanechal v Německu skvělý dojem a již dnes máme pozvání na stejné turnaje i pro příští rok. Chtějí-li se i další šikovní hráči z jižních Čech poprat o nominaci do Czech – Slovakia Teamu, je pro červenec ještě několik posledních volných míst – www.letnifotbalovaskola.cz .

Ročník 2007

 

Přidej reakci