Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Deník 2010

Přidat reakci

Neděle 1. 8. 2010

Letní fotbalovou školu jsme začali tréninkem na hřišti. Tréninková jednotka byla zaměřena na vedení míče, individuální dovednosti a především poznání jeden druhého.

Po večeři jsme se vrhli na stolní tenis a florbal. Kluci nás mile překvapili, jejich obratnost a postoj ke sportu, jako takovému se už jen tak nevidí. Usínáme po desáté hodině a těšíme se na pondělí.

LFS 2011

LFS 2011

Pondělí 2. 8. 2010

Vstávali jsme lehce po sedmé hodině. Proběhli jsme se po tartanu, ukázali si mobilizaci kloubního aparátu. Upozornili jsme na správnou techniku běhu (atletická specifika), která je základem pro lepší pohyb na hřišti. Ranní trénink byl v režii školy Manchaster United. Cvičení na rychlé vedení míče a přesnou přihrávku mezi dva kužele. Vše bylo pod časovým dohledem. Po obědě jsme měli zasloužený odpočinek, který nás však nezadržel v hraní si na Playstationu, kopání a házení na pokoji :-) .
Odpolední tréninková fáze byla zaměřena na herní dovednosti a především na samotnou hru. Kluci opět nezklamali a v některých chvílích nás udivovali svou lehkostí pro zpracování míče, nečekaných, ale velice chytrých přihrávek a nekompromisním zakončením.
Pauzu na svačinu využili trenéři (bratři v triku) na jeden tenisový set. Podvečerní trénink byl zaměřen na přesnost. Dominantou tréninku byla soutěž na dlouhou přihrávku vzduchem do obřího terče. Po večeři jsme se vrhli do vířivky, na florbal a stolní tenis.

Úterý 3. 8. 2010

Slavné uterý jsme poznali na své žaludky. Buďme rádi, za rychlost se kterou to přišlo a odešlo :-) . Velký dík patří našemu doktorovi Pájovi. Díky!!!

Středa 4. 8. 2010

Středa začala příjemně pro 35 hráčů a trenéry. S postupem dne se náš tým rozrostl na 36 hráčů a čekali jsme i na ˇMatěje, ale bohužel se jeho stav nelepšil, tak se na něho budeme těšit na příštím kempu  (po dohodě s lékařem a rodiči). Kluci byli natěšeni na hřiště a tak jsme pokračovali ve škole Man United. Dařilo se všem, ale někomu to šlo lépe a někomu méně dobře. V odpolední fázi jsme sehráli modelové utkání mezi s sebou. Podvečerní trénink navštívil mládežnický reprezentant Sláva Rožboud, který byl reprezentačním kapitánem od U 15 – U 20 a šéfoval takovým světovým hráčům jako je Petr Čech, Milan Baroš, Tomáš Rosický a Tomáš Hubschman. Kluci měli se Slávou diskuzi a poté si mohli společně zatrénovat. Večerním programem bylo osobní volno, které však využili jen 4 hráči, kteří sledovali sparťanskou odvetu v předkole Ligy Mistrů. Ostatní se věnovali doplňkovým sportům :-) .

PS: Máme pro Vás i jednu nepříjemnou zpávu ohledně technického vybavení. Internet je v těchto končinách slabý na přenosy On -line a přes veškerou snahu se nám nepodařilo zprovoznit draze nakoupenou techniku. Tréninkové jednotky, cvičení, modelové zápasy a volný čas dokumentujeme formou kamery a fotoaparátu. Všechny fotky a videa zpřístupníme „bohužel“ až v příštím týdnu. Neboť díky signálu nejsme skutečně schopni odeslat soubory na potřebné portály.

Čtvrtek 5. 8. 2010

Dnešní ráno bylo veselé, protože všichni spali až do 8 hodin :-) . Následovala krátká atletická rozcvička a snídaně. Po snídani jsme přivítali pana Vonáška (sekretář ČMFS pro kategori U6 – U15). Poté sledoval kluky v akci, kteří plnili své poslední úkoly z Manchesterské dovednostní školy. Pan Vonášek byl mile překvapen z nadanných fotbalistů.
Odpolední trénik posloužil k modelovým zápasům, které nám ukazují, jak jsou kluci chytří a šikovní hráči. V podvečerní jednotce měli brankaři svůj druhý speciální trénink a ostatní hráči si vyzkoušeli Australský trénink, který se zaměřuje na boxerské dovednosti, přičichli ke Core tréninku ve kterém cvičili s over bally. Trénink měl i fotbalové specifika, pracovalo se s míči velikosti 1, které podporují lepší kontrolu míče.
Večerní volný čas jsme využili ke sledování pohárového zápasu Jablonce, ale po průběhu prvního poločasu jsem usoudili, že se půjdeme protáhnout a připravíme se na zítřejší den.

Pátek 6. 8. 2010

Dnešek začal pod kapkami deště, ale během jednotlivých tréninkových jednotek nepršelo. Kluci dnešním dnem ukončili své soutěžení v Manchesterské škole. Sehráli spolu poslední modelové utkání. Před večeří se uskutečnila soutěž o krále střelců a nejlepšího brankaře. Králem střelců se stal Nicolas Penner před Kubou Trefilem a Honzou Valentou. Nejlepším penaltovým specialistou se stal byl olomoucký Kuba Trefil, kterého nejvícekrát trefili :-) .
Dovedností soutěž podle fotbalové školy ManU končila dnes desátou disciplínou. Asi snad poprvé se klukům moc nedařilo. Cvičení spočívalo v driblování v rozmezí 10 m. Pro minimálně polovinu hráčů byla tato vzdálenost nepřekonatelnou překážkou. S předešlými výkony se to dnes nedalo vůbec srovnat. Jako trenéři jsme byli trochu zklamáni, na druhou stranu se pohnulo pořadí na prvních místech, kdy disciplína vyšla nejlépe Dominiku Topolskému, který se tak stal konečným vátězem. Gratulujeme všem hráčům k poctivým výkonům.

Sobota 7. 8. 2010

Trenéři vstávali v 6.30 a kontrolovali hřiště. Přes noc hustě pršelo, ale ráno bylo přijatelně. Kontaktovali jsme Brno, Slavii a Budějovice, že se bude hrát. V 7.15 začalo znovu pršet. Turnaj musel být zrušen. Kluci se připravili na halový turnaj. Viděli jsme vyrovnané zápasy se skvělými fotbalovými momenty. V závěru turnaje jsme vyhlásili vítěze dovednostních soutěží. Zašli jsme si na rozlučkový oběd a rozjeli se do svých domovů.

Za trenérský tým děkuje Petr Požárek

Petr

Deník 2010 30 dubna 2011

Přidej reakci