Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Německo, ročník 2007

Přidat reakci

NĚMECKO 18.- 20. 5.2018 – ROČNÍK 2007

 

Nominace: Ročník 2007 – U11:

Karol Blažko (AS Trenčín), Lukáš Kohout (MFK Chrudim), Matěj Kotrba (FC Vysočina Jihlava), Timothy Krajči (AS Trenčín), Matyáš Kubík (FC Sparta Brno), Jindřich Matoušek (SKP ČB), Adam Pokorný (FC Sparta Brno), David Pospíchal (FC Vysočina Jihlava), Matěj Příhoda (FK Příbram), Adam Staněk (Velké Meziříčí), Jan Volek (FC MAS Táborsko).

 

Hodnocení turnaje:

V sobotní skupině jsme se utkali se čtyřmi soupeři. V každém zápase jsme měli herně navrh, bohužel nám v posledních dvou utkáních, vlivem zbrklosti a nekvalitní přípravné fáze, nevycházelo zakončení. Díky tomu jsme nakonec obsadili ve skupině druhé místo a šli do kvalifikační skupiny s nulou na kontě (díky prohře s dalším postupujícím Brašovem).V kvalifikační skupině o postup do závěrečných výkonnostních skupin jsme se utkali s velmi kvalitními soupeři. Znovu jsme v každém utkání obstáli. Chtěli jsme se prezentovat aktivním pojetím, dostávat soupeře pod tlak. Po zisku míče být kombinačně silní, nebo s ohledem na situaci hrát rychle k soupeřově brance. To se nám také dařilo, chyb jsme se samozřejmě nevyvarovali, ale ty k fotbalu, ještě mládežnickému, patří. Postup do první výkonnostní skupiny nám unikl o jednu branku, ačkoli jsme v závěru italský Janov jasně přehrávali, druhou branku jsme již vstřelit nedokázali.

Postoupili jsme tedy ze třetího místa do nedělní druhé výkonnostní skupiny a odcestovali do jiného sportovního centra. V další fázi turnaje jsme se utkali se dvěma lehčími a jedním kvalitním soupeřem Armínií Biefeld. Všechny zápasy ve skupině jsme s přehledem zvládli a postoupili dále do vyřazovací fáze. Postupem přes osmifinále nás ve čtvrtfinále čekal silný Bayer Leverkusen. Zápas, kde první polovina patřila soupeři a druhá našemu týmu, jsme dovedli k bezbrankové remíze. Na řadu přišli pokutové kopy, které naši hráči nekompromisně proměnili a postoupili jsme do semifinále. Tam nás čekal pozdější vítěz platinové skupiny, výborné mužstvo La Coruni. Soupeř byl vynikající v herních činnostech a kontrole míče. Jeho hráči byli velmi technicky vyspělí a turnajem procházeli velice snadno. Naši hráči tento zápas zvládli výborně především z taktického hlediska a soupeře skoro po celý zápas nepustili do slibnější příležitosti. Navíc jsme hráli velmi kvalitně na míči, rychle a agresivně, což dělalo soupeři problémy. Díky naší aktivitě jsme se dostali do vedení, které jsme i se štěstím v posledních minutách úspěšně hájili. Bohužel jsme v závěru tlak soupeře nevydrželi a inkasovali. Utkání tedy znovu rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých jsme ale již neměli takové štěstí a do finále nepostoupili. V utkání o třetí místo jsme se utkali s kvalitním Ústím nad Labem. V tomto zápase jsme již postrádali potřebnou energii a sílu. Navíc soupeř v úvodu dvakrát skóroval, dokázali jsme ještě snížit a vypracovat si další situace, ale tentokrát byl soupeř nad naše aktuální síly.

Obsadili jsme tedy hezké čtvrté místo. Celkově jsme se umístili zhruba v páté desítce z více než 240 týmů. Škoda jen, že nám o chlup unikl, vinou horšího skóre, postup do první výkonnostní skupiny. Nicméně jsme se i tak utkali s kvalitními soupeři. Kluci získali výbornou zkušenost a vzpomínku. Nejdůležitějším hlediskem je ale fakt, že získali nové fotbalové zkušenosti v řešení individuálních herních činností pod tlakem soupeře. Dokázali si, že sebevědomě lze hrát s jakýmkoliv soupeřem. Další poučnou věcí je to, že tato konfrontace nastaví zrcadlo tak, aby došlo ke zlepšení daných dovedností. A to především – rychlé řešení herních činností, zpracování míče do volného prostoru a do rychlosti, nutnost rychlé reakce a přepínání mezi obrannou a útočnou fází, krytí míče, zakončení apod. V závěru je nutné dodat, že všichni kluci zaslouží obrovskou pochvalu za to, jakým způsobem ke všem (především těžkým) utkáním přistoupili. Za jejich vůli, odhodlání se porvat o výsledek a pozitivně nastavenou psychiku, zaslouží všichni upřímnou pochvalu.

Společné foto s německým týmem Bayer 04 Leverkusen.

Naše výsledky: 4. místo v platinové skupině

Sobota: Zápasy ve skupině

Czech-slovakia Team – DSO Zoetermeer Blue (NL) 2:0; – Bruhl 4:0; – Stern Marienefeld 0:0; ASC Tampa Brasov (RO) 0:2.

Zápasy o postup do výkonnostních skupin:

Czech-slovakia Team – 1. FK Příbram 2:1 Blaško, Kotrba; – FC Janov 1:1 Kohout.

Neděle: Zápasy o umístění – platinová skupina

Skupina: Czech-slovakia Team – Rheinsud Köln 2:1 Kotrba, Pospíchal; – ASV Rot 7:0 Krajči 2, Pokorný, Kohout, Kotrba, Pospíchal, Příhoda; – Arminia Biefeld 1:0 Kotrba.

Osmifinále: Czech-slovakia Team – Goztepe 2:0 Kotrba, Pospíchal. Čtvrtfinále: Czech-slovakia Team – Bayer Leverkusen 0:0, pen. 3:2 (proměnili Kubík, Pospíchal, Kotrba). Semifinále: Czech-slovakia Team – Deportivo La Coruňa 1:1 Pospíchal, pen. 2:3 (proměnili Kotrba, Kubík). O 3. místo: Czech-slovakia Team – Ústí nad Labem 1:3 Kubík.

Výsledky nejlepších 14 týmů.

  1. FC Everton; 13. RSC Anderlecht; 12. VfL Bochum; 11. Feyenoord Rotterdam; 10. PAOK Saloniki; 9. Manchester City. O 7. místo: Mainz 05 – Utrecht 0 : 2 pen.; O 5. místo: FC Cluij – Glasgow Rangers 6 : 5 pen.; O 3. místo: Juventus Turin – HJK Helsinki 1 : 0; FINÁLE: FC Inter Mailand – Real Saragossa 2 : 1.

Společné foto se španělským týmem RC Deportivo La Coruňa.

Přidej reakci