Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Reprezentační sraz Lipsko – ročník 2001

Přidat reakci

Skvělá reprezentace jihočeské Letní fotbalové školy v zahraničí a vítězství na mezinárodním turnaji v Lipsku.

Lipsko

FOTO: Výběr  LFŠ pod hlavičkou Czech-Slovakia team:

Zleva nahoře: Václav Hrabík – vedoucí týmu, Patrik Myslovič (Fomat Martin), Matěj Krogner (FK Teplice), Nicolas Penner (SK Dynamo České Budějovice), Jakub Emmer (FK Teplice), Jan Blažíček (SK Slavia Praha), David Adamec (FK Teplice), Josef Šácha – trenér týmu. Zleva dole: Lukáš Kubík (1.FK Příbram), Jakub Zeronik (SK Slavia Praha), Vojtěch Lukavský (1.FK Příbram), Filip Lichý (FK Dukla Banská Bystrica). Ležící dole: Jakub Trefil (SK Sigma Olomouc) a Dan Havlíček (SK Dynamo České Budějovice).

Na konci roku se výběr Letní fotbalové školy zúčastnil 21. ročníku Leipzich Indoor Trophy 2012, který probíhal od 27. do 30. prosince v německém Lipsku. Protože byli do výběru LFŠ nominováni prakticky pouze hráči ze žákovské ligy jak České, tak i Slovenské republiky, nominovala Fotbalová asociace České republiky k výběru jihočeského trenéra Josefa Šáchu, hlavního trenéra mládeže FC Písek.

Již cestou do Německa sehrála LFŠ pod hlavičkou Czech-Slovakia Team přátelské utkání v Teplicích proti o rok starším hráčům domácího FK a zvítězila 6:3 po poločase 4:0. Branky dávali Krogner 3, Zeronik, Lichý a Emmer.

Na turnaji, kde byl výběr přihlášen do kategorie ročníku 2000, tj. o rok starších hráčů, vyhrála LFŠ svojí základní skupinu po výsledcích – SG Orien 1:0 Lukavský, – SV Eintracht Leipzich 12:0 – Zeronik 2, Lichý 2, Myslovič 2, Emmer, Adamec, Penner, Krogner, Blažíček, Lukavský, – SV West Leipzich 14:0 Emmer 2, Adamec 2, Krogner 2, Lichý 2, Trefil 2, Penner, Blažíček, Zeronik, Myslovič, – JFG Fichtelgebirge 3:2 Myslovič, Krogner, Lichý. Z prvního místa odehráli hráči semifinále s SV Lindenau, které se jim vydařilo a nadělili soupeřům devět gólů – SV Lindenau 9:0 Zeronik 3, Krogner 2, Lichý, Blažíček, Trefil, Lukavský. Ve finále byl soupeřem  Czech-Slovakia Teamu SV Obersülzen a po vítězství 4:1 Krogner 2, Myslovič, Blažíček se LFŠ stala zaslouženě vítězem kategorie U13.

V rámci turnaje umožnili pořadatelé odehrát LFŠ i čtyři přátelské zápasy s velmi atraktivními soupeři rovněž o rok staršími. I v nich se LFŠ prezentovala výbornými výkony – FK Tirana ( Albánie ) 5:0 Myslovič 2, Lukavský, Zeronik, Lichý, – SG Rotation Leipzich 6:0 Myslovič 3, Lukavský, Zeronik, – SV München 12:0 Krogner 3, Zeronik 2, Lichý 2, Blažíček 2, Adamec, Lukavský, Penner, – FK Lapraka ( Albánie ) 0:0.

Hodnocení turnaje trenérem  Josefem Šáchou: „ S týmem Letní fotbalové školy složeným z hráčů ročníku narození 2001 napříč celou Českou republikou a dvěma hráči ze Slovenska jsme sehráli kvalitní mezinárodní turnaj v německém Lipsku. Mužstvo hrálo v turnaji  proti o rok starší kategorii. Náš herní projev byl úplně odlišný od ostatních týmů. Naši hráči prokazovali v každém zápase vysokou kvalitu herních dovedností vzhledem ke svému věku. Hráli jsme kombinačně s postupným útokem. Odměnou nám bylo, že kluci všechny soupeře přehráli, s chutí si zastříleli a zaslouženě turnaj vyhráli. Vystoupení celé naší výpravy hodnotím velice kladně. Myslím si, že jsme zanechali na turnaji velice dobrý dojem nejen fotbalový, ale i společenský. Proto jsme byli pořadateli odměněni speciálním pohárem od starosty města Lipska.“

Přidej reakci