Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Německo, ročník 2002

Přidat reakci

Jihočeská Letní fotbalová škola si zahrála v Německu

Jako poslední se na zahraniční akci vydal také výběr hráčů jihočeské Letní fotbalové školy v kategorii U12 (ročník 2002). Hráči se zúčastnili asi na jaře v Německu nejlépe obsazeného mezinárodního turnaje v Kasselu. Celkově 54 týmů ze sedmi zemí bylo rozděleno do 9 skupin., v nichž se bojovalo o tři postupová místa. Jihočeský výběr přijel do Německa již o den dříve a v před večer turnaje sehrál s domácím o rok starším soupeřem přátelské utkání ( 2:1 ), ale v turnaji prohrál první tři zápasy vždy 0:1 a bylo po veškerých nadějích. V prvním zápase s Offenthalem byli Češi daleko lepším týmem, hrálo se na polovině soupeře, ale nejenže se jim gól vstřelit nepodařilo, naopak po hrubé chybě těsně před koncem inkasovali. Naprosto podobný byl průběh i dalšího zápasu s Gladbachem, soupeř byl sice již vyrovnanější, ovšem gól jsme mu opět darovali. Třetím soupeřem byl Waiblingen, ten jediný nás skutečně přehrával. Přesto jsme až do závěrečných minut drželi bezgólovou remízu, nicméně další individuální zkrat v podobě nesmyslné malé domů a třetí porážka 0:1. V dalším zápase jsme sice porazili nejslabší tým skupiny Göttingen 2:0, ale pak jsme stejným výsledkem prohráli s vítězem naší skupiny Arminií Bielefeld, přestože jsme byli do poloviny zápasu lepším týmem a na rozdíl od předchozích utkání si vypracovali gólové šance. Druhý den jsme nejprve s přehledem vyhráli barážovou skupinu po výsledcích 5:0 s Fühlingenchorweilerem, 4:0 s Kreisauwahlem a 1:0 s Berlinem SC. V rozhodujícím osmifinálovém zápase tzv. stříbrné skupiny jsme ovšem prohráli po další individuální chybě 0:1 s JFV Oberau a skončili tak na děleném 39. místě.

Hodnocení vedoucího týmu Václava Hrabíka: „Hodnocení musím tentokrát rozdělit do dvou částí, turnaj byl skvěle zorganizován, dopředu nám říkali, že ročník 2002 patří v Německu k těm nejlepším a že máme velmi silnou skupinu. Obojí se potvdilo, německé týmy sice nehrály pohledný kombinační fotbal, ale hráči byli rychlí a důrazní. Nejlepší zahraniční tým Glasgow Rangers ze Skotska skončil po prohře s Hamburgerem  SV na šestém místě a mezi 16 nejlepších se probojoval ze zahraničí již jen anglický FC Everton. Týmy z naší skupiny skončily celkově na třetím ( Gladbach ) a druhém ( Waiblingen ) místě. My jsme 4 zápasy vyhráli, pět prohráli a při skóre 12:6 jsme skončili na děleném 39. místě. Myslím si, že herně bychom patřili také do té TOP 16, ale tentokráte nám chyběla individuální kvalita, nemluvím teď o chybách v obraně, ale i když jsme soupeře „jako“ přehrávali, nedařilo se nám v rozhodujících zápasech  v útočné fázi prakticky nic, proto jsme čtyři zápasy prohráli 0:1. Kluci mají výbornou partu a i když řada hráčů neprodala individuálně to nejlepší, co umí a na co jsme u nich zvyklí, je i tento výsledek a celý turnaj pozitivní motivací do další práce.“

 

Jihočeskou Letní fotbalovou školu reprezentovali v kategorii U12 nahoře zleva Václav Hrabík – vedoucí týmu, Josef Šácha – trenér, Filip Janota ( SK Čtyři Dvory ), Josef Procházka ( FK Mladá Boleslav ), Matyáš Coňk ( Bohemians Praha 1905 ), Tomáš Ondráček,  David Pravda ( oba FC MAS Táborsko ), Jakub Kudrna ( FK Mladá Boleslav ), Václav Cízler ( FC MAS Táborsko ) a Karel Ondráček – asistent trenéra. Dole zleva Dominik Vott ( Bohemians Praha 1905 ), Jan Vítovec ( FC MAS Táborsko ), František Podlaha ( SK Dynamo ČB ), Adam Kotrba ( FC Písek ), Jan Rešl ( TJ Jiskra Třeboň ), Jakub Kortan ( FC Písek ), Jan Řepa ( SK Čtyři Dvory ) a David Holoubek ( TJ Nová Včelnice ).

Soupravy

Přidej reakci