Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Rumunsko, ročník 2002

Přidat reakci

E.ON Czech Team, Rumunsko, ročník 2002 

S velkými nadějemi odcestoval na velký zahraniční turnaj do rumunského Targu Mureš výběr E.ON fotbalové školy, ale díky jedinému nevydařenému zápasu ve čtvrtfinále skončil nakonec šestý.

Cíl před turnajem byl stejný jako loni. „Do Rumunska jsme jeli pro medaili,“ uvedl Marek Pagač z marketingového oddělení energetické skupiny E.ON. „V roce 2013 jsme přivezli bronz a toto umístění jsme chtěli vylepšit. To se ale bohužel nepodařilo a skončili jsme na 6. místě. Hlavní trenér výběru Josef Holub byl trochu kritičtější: „ Měli jsme velice dobrý tým, bez problémů jsme sice vyhráli skupinu, ale už v ní se občas ukázalo, že kluci netáhnou za jeden provaz, jsou sice skvělá parta, ale na hřišti nepracuje jeden za druhého, když se někomu nedaří, tým ho nepodpoří a spadnou do toho i ostatní. To se pak v plné nahotě projevilo ve čtvrtfinále proti bojovnému, ale rozhodně slabšímu soupeři. Dostali jsme hloupý gól a i když jsme možná na střely vyhrály 20:4, odešli jsme poraženi.“

Výsledky E.ON Czech Team 2002:

Zápasy ve skupině: E.ON Czech Team – Speranta Targu Mureš 13:1 Ondráček 3, Holoubek 3, Rataj 2, Horský 2, Polanský, Rešl, vlastní.  – Viitorul Ungheni 4:1 Horský, Rataj, Bastl, Langhammer.  – Initial Bukurešť 5:1 Polanský 2, Holoubek, Langhammer, Ondráček. – Tampa Brašov 2:2 Ondráček, Langhammer.

Čtvrtfinále: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 1:2 Holoubek.

Skupina o 5. – 8. místo: E.ON Czech Team – ACS Kinder Targu Mureš 2003 9:1 Rataj 3, Bastl 2, Rešl 2, Brabec, Pravda. Zápas o 5. místo: E.ON Czech Team – InterStar Sibiu 1:3 Rataj.

„Mrzí mě, že jsme na medaili nedosáhli. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal, což se nám i dařilo. Rumuni hráli často jen nakopávané balony. Zklamání po prohraném čtvrtfinále bylo obrovské a na poslední utkání o 5. místo jsme se již nedokázali tak soustředit,“ řekl levý záložník Daniel Langhammer,  „a celkové 6. místo z 19 týmů nebylo pro nikoho z nás úspěchem“.

V nominaci Czech Teamu 2002 byli zleva nahoře:

Filip Horský, Václav Cízler, Karel Ondráček – asistent trenéra, Jan Brabec, David Pravda, Robin Polanský, Josef Holub – trenér, Filip Janota, Tomáš Ondráček.

zleva dole: Jan Rataj, Jan Vítovec, David Holoubek, Libor Bastl, Jan Rešl, Daniel Langhammer.

Czech-Slovakia Team ročník 2002

Czech-Slovakia Team ročník 2002

Přidej reakci