Subscribe to our RSS Feeds


Vítejte na stránkách projektu Letní fotbalová škola 2024!

Czech-Slovakia Team Berlín, ročník 2006

Přidat reakci

Tým jihočeské Letní fotbalové školy si zahrál v německém Berlíně.

Jako poslední se na zahraniční akci vydal také výběr jihočeské Letní fotbalové školy v kategorii U 9 (ročník 2006). Výběr se zúčastnil krásného a dobře zorganizovaného mezinárodního turnaje v Berlíně. Na turnaji bylo 24 týmů rozděleno do čtyř základních skupin, hrálo se na šesti hřištích a náš tým odehrál celkem 9 zápasů.

Czech-Slovakia Team z jihočeské Letní fotbalové školy vstoupil do turnaje porážkou 0:2, ale v tomto případě naprosto zbytečnou. Poté však porazil FC Wilmersdorf 1:0 ( Votřel ) a polský Poznaniak Poznaň II 7:0 ( Uhlík 2, Votřel 2, Šebest, Kohout, Podroužek ). Cestu do finálové skupiny si však velmi zkomplikoval porážkou 2:3 ( Votřel 2 ) a domácí Tasmánií Berlín, když ještě 5 minut před koncem vyhrával 2:0. Naštěstí porazil v dalším zápase Finkenkrug 2:0 ( Strašíková, Podroužek ) a postoupil do bojů o 1. – 8. místo. V semifinálové skupině prohráli Češi v krásném zápase s Babelsbergem a pozdějším vítězem turnaje  0:1 a v zápase o první čtyřku s Poznaniakem Poznaň I 1:3 ( Podroužek ). Nakonec tak hráli o konečné páté místo a porazili Lichtenrader 3:1 ( Votřel, Kohout, Rychlý ). Hodnocení trenéra výběru Ladislava Strašíka ( FC MAS Táborsko ): Jeli jsme do zahraničí sbírat zkušenosti a to se nám díky krásnému turnaji i dobrému počasí povedlo. Výsledek sice předčil naše očekávání, ale kdyby většina hráčů předvedla to, co skutečně umí, určitě bychom hráli finále. A to jsou právě ty zkušenosti, abychom trému z cizího prostředí i zahraničních soupeřů převedli do toho nejlepšího, co umíme.“

Hodnocení vedoucího týmu Václava Hrabíka: „Navážu na trenéra, jeli jsme opravdu na zkušenou a určitě jsme nezklamali, výsledky našeho týmu možná nekorespondují s celkovým umístěním, protože jsme i v řadě prohraných zápasů byli lepším týmem, ale věřím, že po zkušenostech budou na sobě pracovat všichni.“

Czech-Slovakia Team

Letní fotbalovou školu ročník 2006 reprezentovali zleva nahoře:

Štěpán Janák (SK Telč), Václav Hrabík – vedoucí týmu, Jakub Polanský (FC Písek), Matyáš Jordán (FC Písek), Daniel Bouchner (Slavoj Třešť), Dan Kohout (FC Písek), Jakub Školka (TJ Nová Včelnice), Lukáš Nedvěd (TJ Nová Včelnice), Ladislav Strašík – trenér, Jan Šebest (SKP České Budějovice).

zleva dole: Jaroslav Uhlík (TJ Šumavan Vimperk), David Votřel (SKP České Budějovice), Karolína Strašíková (FC MAS Táborsko), Miroslav Podroužek (TJ Šumavan Vimperk), David Rychlý (SK Dynamo České Budějovice).

Přidej reakci